SIX SHOOTER (2004) watch online free

Six Shooter (2004) Watch Online

SIX SHOOTER (2004) Watch Online Free

Director: Martin McDonagh
Year: 2004 Rating: 77
Genres: Comedy, Crime, Drama

Six Shooter (2004) Watch Online
Overwhelmed by grief following the death of his wife, Donnelly shares a train carriage home with a troubled young man identified only as the ‘Kid’. As the Kid becomes more agitated and foul-mouthed, the journey takes on a violent and dangerous hue – for the bereaved Donnelly and for other hapless passengers on the train.


Martin McDonagh’nın Oscar ödüllü kısası Altıpatlar’da (Six Shooter) Donnelly (Brendan Gleeson) isminde, karısını daha yeni kaybetmiş bir adamın, İrlanda’da geçirdiği olağandışı tren yolculuğuna tanık oluruz.

Trende Donnelly’ye yol arkadaşlığı eden, çocuklarını yeni kaybetmiş genç bir çift ve ağzından çıkanı kulağı duymayan “Kid” adında patavatsız bir delikanlı vardır. Bu yolculuk tuhaf olduğu kadar son derece trajikomik olaylara da gebedir.

Martin McDonagh’ın Altıpatlar’ı 2005 yılında En İyi Kısa film dalında Oscar’ı kucakladığı gibi, aynı zamanda BAFTA ödüllerinde de aynı dalda başarıya muktedir olmuştur.

Bunun yanında içinde İngiliz Bağımsız Filmler Festivali’nin de bulunduğu bir dizi festivalden toplamda 5 ödül, 2 adaylık toplamıştır.
Filmle ilgili bir küçük not;
başroldeki Donnelly karakterine can veren Brendan Gleeson’ın oğlunun, kompartman arasında yiyecek içecek satan miskin büfecinin oluşu da ilginç bir durum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *