SOBIBOR (2018) watch online free

Sobibor (2018) Watch Online

SOBIBOR (2018) Watch Online Free

Year: 2018 Rating: 63
Genres: Drama, War

Sobibor (2018) Watch Online
The film is based on a real story that happened in 1943 in the Sobibor concentration camp in German-occupied Poland. The main character of the movie is the Soviet-Jewish soldier Alexander Pechersky, who at that time was serving in the Red Army as a lieutenant. In October 1943, he was captured by the Nazis and deported to the Sobibor concentration camp, where Jews were being exterminated in gas chambers. But, in just 3 weeks, Alexander was able to plan an international uprising of prisoners from Poland and Western Europe. This uprising resulted in being the only successful one throughout the war, which led to the largest escape of prisoners from a Nazi concentration camp.


Ilya Vasiliev’in “Alexander Pechersky: Breakthrough to Immortality” isimli kitabından beyaz perdeye uyarlanan film, Sovyet subayı Alexander Pechersky’nin kahramanlığını anlatıyor. Sobibor, Polonya’daki dört toplama kampından biridir. Kamptaki mahkumlar birçok kampta olduğu gibi iki gruba ayrılmıştır: çalışabilecekler ve çalışamayacak durumda olanlar. Sobibor’a gelenlerin ölümden başka çaresi yoktur. Tüm bunlara rağmen Alexander imkansızı başararak yalnızca üç hafta içinde cesur bir ayaklanma başlatır ve Sobibor’daki birçok mahkumun kaçmasına yardım eder. Kaçan mahkumlardan bazıları yakalanır ve öldürülür ancak kalanlar Pechersky’yi takip eder, özgürlüklerine kavuşur ve Nazilerle savaşmak için direnişe katılır. Pechersky’nin zaferi Naziler için öyle bir utanç olur ki toplama kampı Himmler’in emriyle dağıtılır ve Alexander 2. Dünya Savaşı’nın en büyük kahramanlarından biri olarak anılmaya başlar.

Konstantin Khabenskiy’nin başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği, Nazi toplama kamplarında başlatılan tek başarılı ayaklanmanın gerçek hikayesini anlatan, geçtiğimiz sene Rusya’nın Oscar adayı seçilen savaş ve drama filminin oyuncu kadrosunda Mariya Kozhevnikova, Michalina Olszanska, Philippe Reinhardt, Maximilian Dirr, Mindaugas Papinigis ve Wolfgang Cerny gibi isimler yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *